Гран-прі мексики. Повернення гонки в календар "формули 1"

Доброю новиною для всіх латиноамериканських шанувальників "Формули 1» стало повернення етапу в Мексику після довгої перерви. У 2015 році гонка в цій країні знову повернулася в календар. Таке рішення назрівало давно, так як тут є хороша траса. Але важливу роль зіграв дебют в королівських гонках мексиканця Серхіо Переса ще в 2011 році. У зв`язку з цим зріс інтерес до гонок в цій країні. Гран-прі Мексики не розчарував ні глядачів, ні самих гонщиків.

Історія Гран-прі

Автодром в Мексиці був побудований ще в 1959 році, але перший Гран-прі відбувся тільки через три роки. Гонка в той рік закінчилася справжньою трагедією: мексиканець Рікардо Родрігес розбився в аварії. Президент країни прийняв рішення назвати автодром ім`ям загиблого пілота. Його брат теж брав участь в гонках. У 1970 році Педро Родрігес фінішував на цій трасі шостим. Але через рік він теж загинув під час гонки в Німеччині. Траса була знову перейменована вже в честь обох загиблих братів. Гран прі Мексики

З 1971 до 1986 року «Формула 1» Гран-прі Мексики не проводила. У 1987 переможцем став Найджел Менселл, йому вдалося повторити свій успіх ще раз, в 1992 році. Два рази тут вигравав Алан Прост. У 1992 році відбулася остання гонка Гран-прі Мексики протягом тривалого періоду часу.

Величезну роль в поверненні «Формули 1» в цю країну зіграв мільярдер Карлос Слім. Саме йому багато в чому зобов`язані своєю кар`єрою Серхіо Перес і Естебан Гутьєррес.

особливості гонки

Прогнозувалося, що близько 180 тисяч глядачів відвідають автодром в гоночний уїк-енд. І це не дивно, так як серед жителів країни дуже популярна «Формула». Гран-прі Мексики насправді зібрав величезну аудиторію, багато хто прийшов подивитися на свого співвітчизника Серхіо Переса. Сам гонщик заявив, що повернення «Формули 1» на його батьківщину є свідченням того, що країна чогось досягла. Він розглядав цю подію як можливість показати всьому світу, що представляє собою його держава і на що воно здатне. кваліфікація гран прі Мексики

Особливістю траси є те, що вона нова. Автодром знаходиться на великій висоті над рівнем моря. Важливим фактором є і погодні умови. Клімат в Мексиці жаркий. Висока температура очікувалася і в гоночний уїк-енд, тому важливим питанням була ступінь зносу шин.

«Формула 1»: Гран-прі Мексики (2015)

У 2015 році відбувся довгоочікуваний етап «Формули 1» в Мексиці. В якості основних фаворитів сюди приїхали Льюїс Хемілтон і Ніко Росберг з команди «Мерседес», Себастьян Феттель з «Феррарі». Величезне бажання добре виступити було у Серхіо Переса, для якого гонка на батьківщині була дуже важлива. Кваліфікація Гран-прі Мексики підтвердила, що основними претендентами на перемогу є саме пілоти «Мерседеса». Росберг завоював поул, Хемілтон показав другий час, а третім став Феттель. Його напарник по команді Кімі Райкконен не пройшов в третій сегмент. Зате для Переса кваліфікація Гран-прі Мексики склалася досить успішно: він пробився в останній сегмент. Це дозволяло йому розраховувати на потрапляння в очкову зону в гонці. формула 1 гран прі Мексики

Гран-прі Мексики став дуже успішним для пілотів «Мерседес»: вони фінішували на лідируючих позиціях. Першим побачив картатий прапор Ніко Росберг, слідом приїхав Льюїс Хемілтон. Але команду здивував знос шин, який був більше, ніж раніше передбачалося. Був навіть проведений ще один піт-стоп. Це викликало невдоволення у Хемілтона, який вважав, що ще одна зупинка в боксах була необов`язковою. Хорошу гонку провів фінський пілот Валттері Боттас. Завдяки грамотній стратегії, гонщик зміг піднятися на третє місце.

Чим ще порадувала глядачів «Формула 1»? Гран-прі Мексики став справжнім провалом для пілотів "Феррарі". Обидва гонщики зійшли з етапу. У Феттеля спочатку трапився прокол, а потім і зовсім відмовили гальма, він врізався у відбійник і не обійшлося без медичної машини. Такими захоплюючими гонками і завойовує популярність у всьому світі «Формула 1». Гран-прі Мексики однозначно може занести собі в актив команда Red Bull. Гонщики змогли зайняти 4 і 5 місця. Пересу на домашній трасі вдалося фінішувати тільки восьмим.

«Формула 1»: Гран-прі Мексики. враження гонщиків

Пілоти були вражені атмосферою, їх вразили вболівальники, які захоплені автогонками і розбираються в них. Протягом усього вікенду пілоти отримували величезну підтримку шанувальників. Переможець гонки Ніко Росберг сказав, що для нього це найкращий подіум в кар`єрі. Він навіть відчув себе рок-зіркою, коли величезний натовп кричала його ім`я. Льюїс Хемілтон відзначив, що для уболівальників величезною пристрастю є "Формула 1". Гран-прі Мексики склався досить успішно для нього, хоча він підкреслив, що тут не можна впритул їхати за іншою машиною. формула гран прі Мексики

Даніель Ріккардо розповів, що парад пілотів був приголомшливим, вболівальники дуже тепло всіх вітали. Йому було дуже приємно приїжджати туди, де «Формула 1» стає справжнім шоу. Незважаючи на те що для Серхіо Переса гонка склалася не найкращим чином, він зазначив, що це була неймовірна тиждень для нього, тут він отримав багато незабутніх вражень.

Гонка в Мексиці вийшла дуже цікавою, атмосфера була приголомшливою. Пілоти змогли влаштувати справжнє шоу, а глядачі віддячили їм своєю підтримкою і теплим прийомом. Кожен гонщик зміг відчути себе справжнім мексиканцем.