Марія савінова: спортивні досягнення і біографія

Марія Савінова - успішна російська бігунка. Одна з найбільш титулованих легкоатлеток пострадянської Росії, призер чемпіонату світу. Учасниця грандіозного допінг-скандалу.

Дитинство і юність

Дівчина з`явилася на світ в 1985 році в холодному Челябінську. Вона ніколи не припускала, що пов`яже своє життя саме з бігом. У ранньому віці вона захоплювалася танцями і мріяла, що колись стане справжньою танцівницею. З віком пріоритети змінилися, і тепер вона грала в бадмінтон. Варто відзначити, що в даному занятті Савінова досягла успіху і навіть стала кандидатом в майстри спорту.

Бігом Марія почала займатися зовсім випадково. Прийшла з подругою в секцію і вирішила провести одне тренування. Прославлений тренер Маслова побачила дівчину і запропонувала тренуватися їй постійно. Марія Савінова не впирається, адже любила спорт і їй було все рівно, яким його видом займатися. В майбутньому вона буде сильно виділятися на тлі ровесників і вже скоро почне проявляти свій талант.

У 2003 році Марія відправляється на юнацький чемпіонат Росії. Ніхто не думав, що вона зможе щось виграти, але дівчина завоювала бронзу. У цьому ж році вона отримала і бронзову медаль юнацького чемпіонату Європи. З тих пір до бігунці стали ставитися серйозно не тільки на змаганнях державного рівня, але і на європейських. У віці дев`ятнадцяти років вона виграла срібло чемпіонату Росії на дистанції вісімсот метрів і півтора кілометра.

доросла кар`єра

марія Савінова

Після успіхів на юнацькому рівні легкоатлетка довгий час не могла нічого добитися на дорослих змаганнях. Савінова вирішує, що справа в тренері, і йде до Володимира Казаріну.

З новим наставником результати помітно покращилися, але серйозних нагород все ще не було. У 2008 році вона відправляється на чемпіонат світу в Валенсії, але займає всього шістнадцяте місце. Справжнім проривом стає 2009 рік. Вона виграє першість Росії, а також перемагає на чемпіонаті Європи. Після цього сезонаСавінова стає шанованою в світі спортсменкою.

2010 рік видався ще більш успішним. Дівчина виграла перше місце на світовій першості, а також на чемпіонаті Європи. Варто відзначити, що всі нагороди були завойовані в бігу на вісімсот метрів. Нікого абсолютно не здивувало, що в наступному році Савінова знову перемогла на першості світу.

У 2013 році проходив міжнародний чемпіонат в Росії, але тут спортсменка зайняла лише друге місце. Для інших бігунів цей результат вважався б успішним, але Марія заявила, що могла добитися кращих результатів.

Олімпійські ігри

Марія Савінова допінг

Майбутня олімпійська чемпіонка Марія Савіноваотправілась на свої перші світові гри в двадцять сім років. Для легкоатлетів цей вік вважається досить значним, але дівчина показала, що її ще занадто рано списувати з рахунків. На змаганнях в Лондоні вона стала першою на дистанції вісімсот метрів і показала результат 1 хвилина 56,19 секунди.

Бігунка повернулася на батьківщину переможницею і в якості однієї з найсильніших спортсменок світу. Здавалося, що з-за возрастаМаріябольше стане нормальним високих результатів після літніх ігор, але це було не так. Дівчина здобуде ще масу перемог, навіть незважаючи на те, що їй було вже майже тридцять років.

Марія Савінова: допінг-скандал

олімпійська чемпіонка Марія Савінова

У 2015 році відбудеться резонансна подія. Станеться так, що багатьох російських спортсменів звинуватять у вживанні заборонених препаратів. Серед цього списку опиниться іСавінова.Естественно, все будуть оскаржувати цей рішення, але в антидопінговому агентстві будуть впевнені, що спортсмени дійсно вживали препарати, які заборонені міжнародними конвенціями. В результаті було прийнято рішення, яке приголомшить Марію. Чиновники захочуть позбавити її всіх нагород, а також довічно відсторонити від участі в змаганнях будь-якого рівня. Варто відзначити, що дискваліфікувати збираються і тренера чемпіонки. В даний момент остаточне рішення не прийнято і тривають судові розгляди.

Марія Савінова впевнена, що якщо її дискваліфікують, то це буде абсолютно неправильно, адже допінг вона ніколи не брала.