Асафа пауелл: біографія. Цікаві факти про асафа пауелл

Про Асафа Пауелл знають всі любителі легкої атлетики. З його ім`ям пов`язані не тільки гучні спортивні рекорди, але і скандали.

біографія

Цей знаменитий спортсмен з`явився на світло 23.11.1982 р в м Спеніш Тауні (Ямайка) в багатодітній родині. У нього було п`ятеро старших братів. Він ріс в сім`ї з дуже суворими правилами і принципами. Його батьки - Вільям і Сіслін Пауелл - були преподобними місцевої церкви. Вони завжди були прихильниками суворої дисципліни, тому забороняли своїм дітям відвідувати розважальні заходи, такі як концерти або танці.

Асафа Пауелл

Навчання і спорт

З раннього дитинства Асафа захопився спортом. Він з 9 років активно займався легкою атлетикою в невеликому селищі Лінстед, розташованому в окрузі Сент-Кетрін. У середній школі Чарлмаунт майбутній чемпіон обганяв на різних спринтерських дистанціях практично всіх своїх ровесників. Найбільше він любив бігати на 100, 200 і 400 м. Асафа Пауелл, фото якого зараз знають у всьому світі, спочатку був зайнятий отриманням хорошого вищої освіти, а не спортивною кар`єрою. За наполяганням батьків він поступив в університет Кінгстона. Він залишився в столиці Ямайки, незважаючи на те, що йому пропонували стипендію в декількох американських університетах. Студентські роки він провів в суспільстві батьків і братів.

В цей час він щотижня відвідував церкву і поводився, як зразковий син. Один з його братів - Донован - був учасником Олімпійських ігор. Згодом він став менеджером Асафи. Майбутній чемпіон був членом легкоатлетичного клубу Maximising Velocity and Power, який діяв в Технологічному університеті м Кінгстона. Там його тренером був Стівен Френсіс.

Прорив в спортивній кар`єрі

Асафи Пауелла чемпіонат

У 2004 р молодий спринтер став п`ятим в фіналі Олімпійських ігор в Афінах на дистанції 100 м. Після цієї події він посів перше місце в легкоатлетичному фіналі, що проходив в Монако, на сто і двухсотметровке. У 2006 р ямаєць став переможцем Ігор Співдружності, що проходили в Мельбурні (Австралія) і легкоатлетичного фіналу в Штутгарті. Майбутній Олімпійський чемпіон став переможцем Золотої ліги IAAF (щорічна легкоатлетична серія змагань, яка проходила з 1998 р по 2009 р) на дистанції 100 м. У легкоатлетичному фіналі, що проходив 22.09.2007 р в Штутгарті (Німеччина), Асафа посів перше місце на дистанції 100 м.

На Чемпіонаті світу з легкої атлетики, який відбувся в Осаці (Японія) в 2007 р, Пауелл завоював срібну медаль в естафеті 4 х 100 м і бронзу на дистанції 100 м. Восени 2007 року на турнірі серії IAAF Grand Prix, що проходив в італійському місті Рієті, молодий ямаєць встановив новий світовий рекорд в забігу на 100 м. Він подолав цю дистанцію за все за 9,74 с. Так поступово Пауелл став одним з найулюбленіших легкоатлетів нового покоління.

особисті рекорди

Асафа Пауелл, фото

Як про видатного спринтері, про Асафа Пауелл заговорили, коли він став Олімпійським чемпіоном в 2008 р Ця знаменна для ямайського спортсмена подія відбулася 22 серпня. Лише через декілька тижнів спортивні коментатори усього світу знову повідомили про Асафа Пауелл. Рекорд, встановлений ним на дистанції 100 м в 2007 р, був поліпшений їм же на 2 секунди. Після цього ямайський бігун домігся ще кількох перемог на спринтерських дистанціях.

Про Асафа Пауелл пам`ятатимуть завжди, навіть якщо він не зможе більше показати видатних результатів в легкій атлетиці. Це обумовлено тим, що він встановив неймовірний особистий рекорд в бігу на стометровій дистанції. Він подолав 100 м за 9,72 с. За всю історію бігу цю дистанцію пробігли швидше Пауелла всього 3 людини: Тайсон Гей, Усейн Болт, Йохан Блейк.

До інших особистих рекордів ямайського спортсмена відносяться наступні результати на різних дистанціях:

• 50 м - 5,64 с;

• 60 м - 6,50 с;

• 200 м - 19,90 с;

• 400 м - 45,96 с;

• 4 х 100 м - 37,10 с.

Римські канікули Асафи Пауелла

Спортсмени, як і кінозірки, стають об`єктом пильної уваги журналістів і фанатів. Багато з них прекрасно пам`ятають «римський конфуз» Асафи Пауелла. Олімпійські рекорди багатьох спортсменів робили зарозумілими і пихатими. Ось і ямайський спринтер, на думку багатьох представників преси, підхопив «зіркову хворобу». Так, на римському Олімпійському стадіоні атлет, який має прекрасну фігуру, зухвало позував під час розігріву на разминочном поле. Це він робив, чекаючи початку забігу в новому етапі Золотої ліги. При цьому навколо нього були розставлені кам`яні статуї давньоримських гладіаторів, яким він становив гідну конкуренцію. Напередодні цього півфінального забігу Пауелл був налаштований войовничо, даючи зрозуміти всім, що не втрачає бажання знову повернути собі титул кращого спринтера світу.

Стартував Асафа неквапливо, але вже до середини дистанції відмінно розігнався, а за 30 м до фінішу він випереджав всіх бігунів на цілий корпус. Глядачі і коментатори в цей момент були впевнені в перемозі Пауелла в цьому забігу, але приблизно в 15 м до фінішу він несподівано зупинився і дав випередити себе 4 атлетам. Представники преси усіма силами намагалися дізнатися хоч якусь інформацію про причини події, але їм не вдалося поспілкуватися з спринтером. З неясних пояснень його менеджера кореспонденти зробили висновок, що Асафа отримав якусь травму і припинив боротьбу за місце у фіналі, влаштувавши собі незаплановані «римські канікули». Насправді справжні причини того, що сталося так і не були озвучені спортсменом або його представниками, що породило багато різних чуток про причини цього конфузу.

найвищі досягнення

Крім перемоги на літній Олімпіаді в Пекіні (2008), Асафі Пауеллу належать і інші видатні досягнення. Так, він є чемпіоном світу в естафеті 4 х 100 м. Збірна Ямайки встановила новий світовий і Олімпійський рекорди, подолавши всі етапи естафети за 37,1 с. Цим вона багато в чому зобов`язана відмінного результату Асафи Пауелла.

Асафи Пауелла олімпійські рекорди

Чемпіонат 2009 р проходив в Берліні (Німеччина), приніс особисто йому не тільки золоту медаль, а й всесвітню славу. На ньому він став бронзовим призером на дистанції в 100 м і виграв золото в естафеті 4 х 100 м у складі збірної Ямайки. У 2011 р спринтер став переможцем Діамантової ліги IAAF на стометрівці.

дискваліфікація

У квітні 2014 року всі спортивні засоби масової інформації знову заговорили про Асафа Пауелл. Дискваліфікація - це серйозне покарання для спортсмена, яке може остаточно знищити його імідж. Саме ця неприємність спіткала Пауелла. Дисциплінарна комісія антидопінгового комітету Ямайки покарала прославленого спринтера за вживання допінгу. Ним виявився заборонений препарат "Метілсінепрін" (Оксілофрін), який відноситься до стимуляторів амфетамінової групи. Він входив в дозволену харчову добавку Ephiphany D1, яку приймав спортсмен. Пауелла відсторонили від змагань на 1,5 року. Термін його дискваліфікації відраховується від 21.06.2013 р

Асафі Пауелл (рекорд)

Фізичні данні

У спортивних колах все знають про Асафа Пауелл як про людину з прекрасними фізичними даними. Так, при зростанні в 190 см він важить 88 кг. Асафа володіє ідеальним тілом з добре розвиненою мускулатурою. Він є ласим шматочком для рекламодавців, які просувають спортивний одяг та чоловіча білизна.

Цікаві факти

Асафа Пауелл обожнює автомобілі. Він часто говорить, що якби не спортивна кар`єра, то він працював би автослюсарем. На дозвіллі спринтер захоплюється автогонками і навіть займається складанням швидкісний машини.

Іншою цікавою рисою Асафи є його здатність спокійно сприймати поразки. Він практично не злиться, а домагатися рекордів і медалей його мотивують сім`я і вболівальники.

Для підтримки своєї ідеальної фігури в належному вигляді Пауелл дотримується своєрідної «курячої дієти». У його щоденному раціоні обов`язково має бути м`ясо курки.