Російський плавець сергей фесик. Біографія і спортивні досягнення.

Багато видатних російських спортсменів захищають честь нашої країни на всіляких турнірах і змаганнях міжнародного рівня. У плеяду кращих входить молодий плавець Сергій Фесик. Про нього, про його спортивні успіхи піде мова в цій статті.

Дитячі роки майбутнього чемпіона

Російський плавець Сергій Фесик уродженець м Ленінграда. Народився майбутній чемпіон 21.01.1989 року в сім`ї спортсменів. Його тато (тренер по волейболу Василь Фесик) і мама після народження сина відразу вирішили, що, як тільки хлопчик підросте, вони віддадуть його в спорт. Правда, не відразу визначилися в який саме. Серед розглянутих варіантів був футбол, волейбол, плавання. У підсумку, коли Сергію було 6 років, його привели в басейн. Батьки прийняли правильне рішення. Сергій Фесик, плавання для якого стало головним заняттям в житті, домігся в цьому виді спорту серйозних успіхів.

Перші успіхи плавця

Основну підготовку до змагань і тренування Сергій Фесик проводив у м Ярославлі і м.Обнінськ. Паралельно навчався в Ярославському державному університеті ім. П. Демидова, який закінчив у 2010 році, отримавши спеціальність «соціальний працівник».

Його першими серйозними спортивними успіхами стали перемоги на європейському чемпіонаті 2007 р серед юніорів в м Антверпені (Бельгія). Сергій Фесик завоював тоді 3 медалі: дві золоті нагороди - за заплив 4х200 метрів і за пятідесятіметровку вільним стилем, а також одну срібну медаль за стометрову дистанцію кролем.

Спортивні досягнення відомого російського плавця

Талановитого спортсмена запросили до збірної РФ з плавання. Дебютний виступ плавця в складі російської збірної відбулося на Відкритому чемпіонаті з плавання в м.Париж. Російські плавці - А. Капралов, Е. Лагунов, С. Фесик, А. Гречин, виграли естафетний заплив 4 по 100 м вільним стилем.

сергей Фесик

Кращим серед росіян плавець Фесик став в м Дебрецені (Угорщина) на європейському чемпіонаті з плавання у 25-метровому басейні, завоювавши бронзову медаль на 100 метрах комплексом.

Пізніше, на першості країни, завдяки перемогам на дистанціях 50 метрів кролем і 50 м на спині, С. Фесик отримав звання дворазового чемпіона Росії.

Невдало склалося виступ російських плавців, серед яких був і Сергій Фесик, на чемпіонаті Європи 2008 року в голландському Ейндховені. Естафетна команда Росії була дискваліфікована через фальстарт одного з її учасників. Чи не вдалося Сергію зайняти призові місця в запливах 100 метрів кролем і 50 метрів.

Втіхою став кращий результат російської четвірки: С. Донець, Г. Фалько, С. Фесик, Н. Скворцов, в попередньому запливі естафети 4х100 метрів - 3 хв 36,96 сек., А у фінальній стадії змагань наші плавці побили рекорд турніру, встановлений 5 років тому теж росіянами - 3 хв. 34,25 сек.

Фесик в складі збірної нашої країни брав участь в Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні.

сергей Фесик плавання

Успішним став для плавця чемпіонат Європи 2009 р плавання на «короткій» воді, на якому він завоював «золото» в комбінованому естафетному запливі в складі збірної РФ і встановив в співавторстві з іншими учасниками команди новий світовий рекорд.

На одному з етапів кубка світу в Берліні Сергій Фесик, плавання якого на дистанції 100 м комплексом було блискучим, знову побив попередній світовий рекорд.

«Урожайним» в плані медалей для Сергія став 2014 рік. "золото" він взяв на Кубку Росії в місті Рузі.

Відмінні результати плавець показував на етапах кубка світу на «короткій» воді. На п`ятому етапі в китайському Пекіні він зайняв перше місце в комплексі на дистанції 100 метрів.

Шостий етап в японському Токіо приніс йому дві срібні медалі. Золотоносним став сьомий етап Кубка в Сінгапурі. Плавець отримав найвищі нагороди в стометровому запливі кролем, в комплексі і в комбінованій естафеті.

анастасія фесікова і сергей Фесик

У нескінченній низці змагань і турнірів в житті російського спортсмена відбулася радісна подія особистого плану. 16.08.2013 року спортсмен одружився на срібній медалістці Олімпійських ігор 2012 р Анастасії Зуєвої. У 2014 році Анастасія Фесікова і Сергій Фесик стали щасливими батьками. У них народився син.

Урядові нагороди спортсмена

плавець Фесик

За серйозні спортивні досягнення і внесок в розвиток російського спорту і фізичної культури плавець Сергій Фесик був нагороджений медаллю «За заслуги перед Вітчизною» другого ступеня. Також він є майстром спорту РФ.