Конспект "фізкультурний заняття в старшій групі". Конспект тематичного фізкультурного заняття в старшій групі. Конспект проведення нетрадиційного фізкультурного заняття в старшій групі
Фізкультурні заняття в дошкільних установах зазвичай проводять в тиждень 3 рази (108 у рік). Для дітей старших груп прописано безліч варіантів організації уроків: сюжетні, тематичні, традиційні, естафети, змагання, ігри, з елементами аеробіки.
Содержание
При плануванні вихователь складає конспект тематичного фізкультурного заняття в старшій групі. Основна мета його полягає в тому, щоб показати дітям, як можна зміцнити і зберегти здоров`я за допомогою загальнорозвиваючих вправ.
Конспект «Фізкультурний заняття в старшій групі»
Даний матеріал складається для успішного, правильного і чіткого проведення уроку. Це свого роду путівник для вихователя, який допоможе не упустити всі важливі моменти. У конспект фізкультурного заняття старшої групи дитячого садка детально вписуються основні цілі, завдання, хід проведення, також обов`язково підбиваються підсумки.
Спочатку визначається тип заняття і взаємодія з різними областями розвитку. Це може бути сюжетне, тематичне, відкрите традиційне, нетрадиційне заняття, в ході якого розвиваються мовні, естетичні, художні, комунікативні, соціальні навички. Ставляться чіткі цілі. Наприклад, розвинути у дітей уяву, фантазію, навчити орієнтуватися в проблемних ситуаціях, долати труднощі в рухах. Все це заноситься в конспект.
Фізкультурний заняття в старшій групі повинно бути охарактеризоване за певним алгоритмом. Необхідно детально розписати навчальні, виховні, мовні, розвиваючі завдання, який використовувався демонстраційний матеріал. Слід вказати, яка проводилася підготовча робота, основні етапи заняття (частина і тривалість за часом).
приклад складання
Як же скласти конспект проведення фізкультурного заняття в старшій групі? Розглянемо докладно на прикладі уроку в дошкільному закладі на тему «Незвичайне пригода».
Область освіти - «Фізична культура», яка інтегрує з пізнавальним розвитком, соціально-комунікативним, художнім, естетичним, мовним.
Тип заняття - сюжетно-тематичний.
Мета - навчити дітей шукати вихід з важких ситуацій, використовуючи фантазію, боротися з руховими труднощами.
Проводиться урок в спортивно-музичному залі.
Загальний час проведення - 30 хвилин і 2 хвилини резервного часу.
програмне зміст
У конспект сюжетного фізкультурного заняття в старшій групі вихователь вписує всі завдання, які необхідно вирішити.
Навчальні:
- потренувати дітей будуватися в шеренгу організовано і швидко, ставати по одному в колону на місці і по парам під час ходьби;
- розучити нові вправи;
- тримати рівновагу при ходьбі боком, приставним кроком, дотримуватися рівну відстань між один одним;
- бігти рівномірно і «змійкою»;
- лазити на колінах, під дугами;
- правильно кидати, замахуватися, набивати м`яч.
Розвиваючі:
- розвивати швидкість, швидкість, силу, спритність, координацію, витривалість, інтерес до фізкультури;
- застосовувати музичну, ігрову, рухову і словесну діяльність.
виховні:
- прищепити бажання допомагати;
- ставитися доброзичливо до людей;
- викликати позитивні емоції;
- виховувати дисциплінованість, сміливість.
мовні:
- поповнити словниковий запас;
- активізувати дитячу мова.
Основні етапи
У конспект ігрового фізкультурного заняття в старшій групі дошкільного закладу обов`язково вписується хід проведення уроку. Розглядаються основні етапи та їх тривалість.
- Організаційні моменти (ігрова мотивація).
- Вступна частина.
- Основна.
- Заключна.
- Підсумок.
Обов`язково виділяється резервний час.
Детально опишемо хід проведення уроку, який необхідно включити в конспект фізкультурного заняття в старшій групі. Таблиця наведена нижче.
зміст | Прийоми і методи |
Учасники заходять в зал, будуються, вітаються. | організаційний момент |
Вступна частина Починає говорити інструктор. Задає питання дітям: чи знають вони казку «Гуси-лебеді», хто в ній герої. Демонструє слайди. | Тут використовується мовний метод, наочний, активізується інтерес і увагу. Бесіда. |
Основна частина. Згідно зі сценарієм казки, вихователь підбирає вправи для виконання. Можна використовувати ходьбу, біг, перебудування, дихальну гімнастику ( «шумить ліс»). Використовується ряд ігор (з «яблучками» в хід йдуть м`ячі, «Бабака-Йожка»), естафети ( «Почистим грубку», «Хто швидше наздожене гусей»), вправи для рівноваги ( «Стежка в лісі» з гімнастичними лавами, «Ходьба по містку »,« Хто далі кине камінчик »). Докладний сценарій і опис яких, інструктор заносить в свій конспект нетрадиційного фізкультурного заняття в старшій групі. Демонструються слайди. | Прийоми: активізація уваги, вказівка, допомога інструктора, нагадування, команда, розучування нових вправ, показ рухів, повторення, пояснення, узагальнення відповідей, оцінка діяльності. Методи: словесний, наочний, практичний. |
У заключній частині інструктор з`ясовує, чи сподобалося дітям, підводить підсумки, дає завдання додому, прощається з дітьми. Учасники будуються і йдуть в групу. | Використовується вказівку, команда. |
Кожна гра, естафета, вправа розписується дуже докладно: який застосовувався інструмент, скільки разів, що потрібно робити, послідовність, хто за ким іде, враховуються всі назви. Це ж стосується і діалогів. У кожного свої слова, репліки чітко за сценарієм.
попередня робота
Перед проведенням уроку вихователь складає конспект «Фізкультурний заняття в старшій групі», що істотно полегшить його хід. Така робота займає багато часу, але в процесі підготовки інструктор швидше запам`ятає матеріал, побачить всі сильні сторони, усуне помилки. Обов`язково читаємо дітям казку «Гуси-лебеді», по можливості організовується перегляд мультфільму, розучуються з дітьми лічилки і рухливі ігри.
Устаткування і демонстраційний матеріал
В процесі знадобиться наступне обладнання:
- проектор;
- екран;
- ноутбук;
- музичний супровід;
- м`ячі;
- дуги;
- шнури;
- орієнтири;
- лава гімнастична;
- костюм «Баба Яга».
Демонстраційний матеріал:
- ілюстрації до казки;
- слайди.
Як допоміжний матеріал використовується конспект тематичного фізкультурного заняття в старшій групі ДНЗ.
Контроль за засвоєнням матеріалу
Перед проведенням заняття проводиться організаційний момент, а саме побудова дітей в шеренгу. У вступній і заключній частині використовується фронтальна організація, тобто виконання завдань усіма учасниками. В основній додається ще й подгрупповие.
Контроль за засвоєнням полягає в тому, що через ігрову діяльність інструктор стежить за правильністю виконання бігу, ходьби, вправ на рівновагу, перестроюванням, дотриманням правил безпеки в рухливих іграх, якістю вправ. Конспект «Фізкультурний заняття в старшій групі» готовий.
Відкрите заняття
Такий урок ще більш хвилюючий для вихователя. На нього можуть прийти колеги і керівництво. Тут важливо інструкторові показати себе, свій професіоналізм, вміння організувати дітей і донести до них інформацію, так як саме це і буде оцінюватися. У такій ситуації просто необхідно скласти детальний конспект відкритого фізкультурного заняття в старшій групі ДНЗ та чітко слідувати йому. Тут прописується кожен крок, рух, діалоги.
На такому уроці можуть бути присутніми і батьки, які, в свою чергу, оцінять ставлення вихователя до дітей, а також те, наскільки їм було цікаво на занятті, що нового вони дізналися, їх вміння в цілому.
Сьогодні здоровими бути модно. Сучасні люди дбають про себе, займаються спортом, фітнесом. Уважно ставитися до свого здоров`я дитини потрібно навчити змалечку, що і повинен робити вихователь ДНЗ, так як саме тут діти проводять основну частину часу. Досягти цього можна лише через ігри, казки, зацікавивши маленького людини.