Адресація в інтернеті: типи і принципи побудови

Для того щоб ідентифікувати кожен конкретний комп`ютер, підключений до мережі Інтернет, була розроблена спеціальна система адресації. Існує адресація в Інтернеті двох типів: числова (IP-адресація) і символьний. Ці дві системи існують паралельно. Числова адресація використовується машинами, символьний - людьми. Адже людині набагато простіше запам`ятати і інтерпретувати символи (літери), ніж числа.

адресація в інтернетіБудь-який комп`ютер, підключений до Інтернету, має IP адреса (скорочення від Internet Protocol), який складається з чотирьох чисел, розділених крапками (ХХХ.ХХХ.ХХХ.ХХХ). Представлена в такому вигляді інформація повністю ідентифікує адресу комп`ютера. Кожне число змінюється в діапазоні від 000 до 255. Така адресація в Інтернеті достатня для кодування чотирьох мільярдів комп`ютерів.



Бувай Всесвітня павутина налічувала невелика кількість абонентів, цифровий системи було цілком достатньо, але з її розширенням використовувати таку модель стало незручно. І було прийнято рішення паралельно використовувати доменну систему імен DNS (Від англійського Domain Name System). Для цього на деяку групу людей поклали відповідальність за привласнення унікальних імен користувачам в певному сегменті. У світі не існує центру управління Інтернетом, але є організації, які займаються перевіркою і присвоєнням номерів: доменне ім`я комп`ютера повинно бути унікальним, за цим і стежать ці організації. Адресація в Інтернеті за допомогою доменних імен має сьогодні найширшого розповсюдження.доменне ім`я комп`ютера



Ім`я комп`ютера може містити будь-яку кількість доменів, але більшість містить від двох до п`яти найменувань, які відокремлені один від одного крапкою (наприклад, tvka.ivno.ru. або companys.com). Такі адреси мають деяку аналогію з поштовими. Для того щоб відправити повідомлення потрібній людині, спочатку вказують країну, потім область, район, населений пункт, вулицю і саме ім`я. Аналогічну ієрархію має і адресація в Інтернеті: справа розташований домен першого (вищого) рівня, далі йдуть домени молодших рівнів, які всі разом і створюють унікальне ім`я комп`ютера. Розташоване праворуч доменне ім`я старшого рівня несе в собі, як правило, інформацію про географічне положення комп`ютера (.ru - Росія, .by - Білорусь, .ua - Україна і т.п.) або про тему, якій присвячено сайт (.gov - урядові структури-.com - комерційні організації-.org - некомерційні організації-.edu - навчальні заклади і т.д.). Але власники сайтів далеко не завжди дотримуються прийнятої класифікації, і в зоні .RU цілком може бути розташований білоруський, казахський або будь-який інший сайт.адреса комп`ютера

Сьогодні адрес в Інтернеті так багато, що неможливо собі уявити базу, яка могла б містити всі адреси, тому розроблений протокол, по якому відбувається пошук заданого імені. Для цього на сервері провайдера встановлюється спеціальна програма, в якій відбувається перетворення символьних DNS адрес в IP адресу. Потім відбувається пошук сервера, на якому зберігається інформація про необхідний сайті або поштовій скриньці. Насправді це дуже складне завдання: занадто багато серверів є в мережі. Для спрощення пошуку використовують універсальні покажчики ресурсів URL (від Universal Resource Locator). Такий покажчик містить інформацію про протокол, який необхідно задіяти при пошуку адреси, про необхідну для пошуку програмі і про фото, де міститься потрібна інформація, що робить пошук конкретного сайту набагато простіше.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!


Поділися, будь ласка статтю
всього голосів: 71
Увага, тільки СЬОГОДНІ!