Російська біатлоністка ольга вілухіна: біографія, успіхи, фото

Ця зовсім ще молода, але вже знаменита спортсменка свою першу значущу перемогу на міжнародних змаганнях здобула в 2006 році на Чемпіонаті світу. Вона взяла участь в юніорських змаганнях, коли їй було всього лише 14 років. Ольга Вілухіна виграла тоді не тільки спринт, але заслужила ще дві медалі: в естафеті - срібну, в гонці переслідування - бронзову. Ольга Вілухіна

коротка біографія

Народилася Ольга в 1988 році в Башкортостані (Міжгір`я), 22 березня. Її батьки: батько - Г. В. Вілухіной, свого часу працював інженером-будівельником, мати - О.В. Вілухіна, оператор місцевої котельні.

Спочатку Ольга Вілухіна займалася в спортивній школі лижним спортом. Її привели туди батьки. Однак в даному виді у дівчинки не все складалося, і їй було запропоновано займатися біатлоном. Це і стало знаковою подією в починається спортивній кар`єрі Олі.

В загальноосвітній школі вона вчилася добре, багато читала з самого дитинства. У неї є коханий роман автора Паоло Коельо «Одинадцять хвилин».

Ольга Вілухіна: фото, перші перемоги

Беззмінний тренер Ольги - Валерій Іванов, нині - цивільний чоловік.

Як зазначалося вище, перша значуща перемога для спортсменки була на Чемпіонаті світу з юніорського біатлону в 2006 році, що проходив в Америці (м Преск-Айлі). Там у неї не склалася лише індивідуальна гонка, де вона зайняла 26-е місце. У цих змаганнях вона боролася зі спортсменками високого міжнародного рівня. Слід зазначити, що на той момент Вілухіна біатлоном займалася лише 2 роки.

Наступні серйозні для неї змагання були в Мартелло, де проходив теж Чемпіонат світу з біатлону. Але тут вона не змогла повторити свій попередній результат і завоювала срібну медаль (Друге місце) в естафетній гонці.

Найвдалішим в спортивній кар`єрі талановитої спортсменки був Чемпіонат Європи, що проходив в місті Уфі (2009 рік). Тоді Ольга Вілухіна стала чотири чемпіонкою Європи серед молодих спортсменів. На цих юніорських змаганнях дівчина змогла піднятися на п`єдестал у всіх 4-х етапах змагань, посівши 1-е місця.Ольга Вілухіна: фото

Чудові успіхи не залишилися непоміченими представниками національної команди країни. Їй було запропоновано взяти участь в змаганнях в Ханти-Мансійську (етап Кубка). Таким чином, вона виявилася в списках шістки кращих спортсменок і увійшла в команду російської збірної.

подальші успіхи

У складі збірної Росії дівчина вперше вирушила в Оберхов на збори для тренувань, де несподівано захворіла. У зв`язку з цим вона так і не взяла участі в одній гонці Кубка і навіть пропустила деякі етапи Кубка IBU. У сезон 2010/2011 Ольга знову взяла участь в найперших етапах світового Кубка, а потім її знову підвело здоров`я.

Після хвороби Вілухіна два рази завоювала лідируючі місця в спринтах, що проходили в Італії та Швеції. Але на Кубку IBU Ольга Вілухіна залишилася без призового місця через безглузду помилку, неуважності. Вона забула надіти свій номер, і поки бігали за ним, спортсменка стартувала з затримкою і затрималася на 40 секунд. Рівне цей час і відокремило її від переможниці змагань.

Сезон в 2011-2012 рр. приніс спортсменці успіхи. У Хохфільцені вона перемогла разом з командою в змішаній естафеті та взяла бронзу в гонці в Рупольдінгу.

У 2013 році на Кубку світу біатлоністка Ольга Вілухіна піднялася на 2-е місце.

Олімпіада «Сочі-2014»

Олімпіада в Сочі - перші Олімпійські ігри для 25-річної спортсменки. У зв`язку з цим ніхто особливо і не покладав на неї надії. Однак вона багатьох здивувала, коли на 7,5-кілометровій гонці виграла олімпійське срібло.Біатлоністка Ольга Вілухіна

Відчувала вона себе досить впевнено і з усіх сил намагалася не поступатися титулованої словацької чемпіонці Олімпіади Анастасії Кузьміної. Вілухіна, прекрасно відстрілявшись, програла Кузьміної лише в швидкості.

Здібна Ольга Вілухіна в результаті неодноразово піднімалася на п`єдестал пошани після виграшів в естафетних командних перегонах (як жіночої, так і змішаної). По праву вона є завсідником ТОР-10 кращих спортсменів Росії. Правда, до індивідуальної нагороди найвищого ґатунку вона поки не добралася. У неї все ще попереду.