Чемпіонат світу з футболу 1998 року. Команди, результати матчів

Чемпіонат світу з футболу 1998 року відбувся у Франції, відразу в декількох містах, і звів між собою найсильніші команди з усього світу, які представляли честь своїх країн. Однак перемогти могла тільки одна, тому всі вони билися в повну силу, до останніх секунд борючись за кожен м`яч. Даний чемпіонат став шістнадцятим в історії, і проходив він, як і зазвичай влітку. Пісня The Cup of Life у виконанні Ріккі Мартіна (англійська версія його хіта La Copa de la Vida) - офіційний гімн чемпіонату світу з футболу 1998 року. Відрізнявся цей турнір від всіх попередніх? Він не просто відрізнявся, а був революційно змінений, так як у фінальній частині турніру вперше було не двадцять чотири команди, а цілих тридцять дві. Однак чемпіонат світу з футболу 1998 році запам`ятався, природно, не тільки цим, але ще і величезною кількістю захоплюючих матчів.

Місце проведення

чемпіонат світу з футболу 1998

Кожна людина цілком уявляє собі, де відбувся чемпіонат світу з футболу 1998 року - це сталося у Франції. Але варто зазначити, що матчі фінальної частини турніру проводилися відразу в десяти містах країни. При цьому задіяні були як великі стадіони, такі як «Велодром» в Марселі (60 тисяч глядачів) або «Парк де Пренс» в Парижі (49 тисяч глядачів), так і маленькі - «Парк Лескюр» в Бордо і «Ля Моссон» в Монпельє (вміщають не більше 35 тисяч глядачів). Найбільшим стадіоном турніру став «Стад де Франс» в Сен-Дені, який вміщує в себе 80 тисяч глядачів. Як бачите, міста і стадіони, де проводився чемпіонат, були дуже різноманітними, але їх об`єднував дух турніру, який на місяць буквально підняв на ноги всю країну. Французи вболівали за свою національну збірну, а й величезна кількість людей з інших країн приїхали підтримати своїх улюбленців.

групова стадія

футбольні команди

Чемпіонат світу з футболу 1998 року, як ви вже знаєте, було розширено до 32 команд - відповідно, і кількість груп було збільшено до восьми. В результаті з кожної групи виходило по дві команди, які потім грали між собою в 1/8 фіналу. У групі A виявилися фаворити чемпіонату бразильці в компанії норвежців, марокканців і шотландців. Очікувано з групи вийшли бразильці і норвежці з шістьма і п`ятьма очками відповідно.

У групі B перебували чилійці, італійці, австрійці та камерунці, і тут також обійшлося без сюрпризів - італійці та чилійці вийшли з групи, хіба що збірна Чилі зробила це ледве-ледве, зігравши три матчі внічию, хоча від неї очікували набагато більшого.

У групі C були господарі чемпіонату, які без праці пройшли в наступний етап, здобувши в усіх матчах перемоги. Компанію французом склали данці, залишивши за бортом ПАР і Саудівську Аравію. А ось в групі D трапився перший сюрприз - в плей-офф не вийшла збірна Іспанії, яка програла відкриття того чемпіонату, збірної Нігерії, яка в підсумку посіла перше місце в групі, а на другому опинився Парагвай. Болгарія з одним очком закінчила на останньому місці. У групі E була дуже щільна боротьба, і до останнього моменту не було зрозуміло, хто вийде в плей-офф. В результаті з однаковою кількістю очок в наступну стадію пройшли голландці і мексиканці, а бельгійці з північними корейцями вилетіли з турніру.

У групі F практично все було зрозуміло з самого початку - Німеччина і Югославія були дуже сильні, тільки США могли скласти їм хоч якусь конкуренцію - але їм не вдалося, як і Ірану. Ще один несподіваний прорив стався в групі G - збірна Румунії була міцною, і в групі з Англією, Колумбією і Тунісом їй віщували важку боротьбу за виживання. Але в підсумку румуни виявилися першими, залишивши за бортом колумбійців, так як англійці зайняли другий рядок. Ну і в останній групі - H - аргентинці спокійно вийшли з першого місця, хорвати з другого, а Японія і Ямайка залишилися поза турніром. Після групового етапу чемпіонат світу з футболу 1998 року перейшов в стадію 1/8 фіналу.

1/8 фіналу

гімн чемпіонату світу з футболу 1998

На даному етапі футбольні команди, які посіли перші два місця в своїх групах, грали між собою «на виліт». Грався один матч, і переможець виходив в наступну стадію турніру. Фаворит турніру збірна Бразилії обіграла збірну Чилі з розгромним рахунком 4: 1 завдяки дублям Сампайо і Роналдо, а їх майбутні супротивники данці обіграли нігерійців з таким же рахунком - відзначилися Меллер, Лаудруп, Санд і Хельвег. Голланци з набагато великими труднощами обіграли югославів - 2: 1, Бергкамп відкрив рахунок, Комленовіч зрівняв, і тільки на другій доданій хвилині Давідс вирвав перемогу для своєї команди.

Матч аргентинців і англійців видався дуже видовищним - в самому почав матчу команди обмінялися забитими пенальті, після чого Оуен вивів Англію вперед, а Дзанетті зрівняв рахунок. В результаті все вирішувалося в серії післяматчевих пенальті, де аргентинці опинилися більш вдалим. Італійці в своєму фірмовому Катеначо-стилі обіграли норвежців 1: 0 (гол на рахунку Вієрі), а французи відчули справжній шок на стадіоні «Фелікс Боллар», який вони запам`ятають надовго - в основний час в матчі з Парагваєм голів не було, і тільки у другому доданому таймі Блан зміг забити золотий гол. Німці несподівано почали поступатися по ходу матчу мексиканцям, але Клінсманн і Бірхофф змогли вирішити результат на користь збірної Німеччини. Ну а хорвати обіграли румун з рахунком 1: 0 - Шукер забив єдиний м`яч з пенальті. Відповідно до регламенту турніру, футбольні команди вже знали своїх супротивників в наступній стадії.

1/4 фіналу

де відбувся чемпіонат світу з футболу

Дуже цікавий матч подарували фанатам збірні Бразилії та Данії - вже на другій хвилині Йоргенсен вивів датчан вперед, але Бебето зрівняв рахунок через десять хвилин. Потім Рівалдо забив другий гол данцям, які в другому таймі змогли зрівняти рахунок зусиллями Лаудрупа, але Рівалдо оформив дубль і вивів бразильців в півфінал - 3: 2. Голландці повторили свій попередній матч, але вже з аргентинцями в якості суперників - Клюйверт забив першим, але через п`ять хвилин Лопес зрівняв рахунок, і лише в доданий час, на останній третій хвилині Бергкамп вирвав перемогу. Французи також провели схожий матч, не зумівши виявити переможця з італійцями як в основне, так і в додатковий час. Ну а по пенальті перемогли господарі, так як у вирішальний момент Ді Бьяджо потрапив в поперечину. А ось в останньому матчі сюрприз піднесли хорвати, які всуху розгромили німців з рахунком 3: 0 (голи забили Ярні, Влаовіч і Шукер).

1/2 фіналу

міста і стадіони

У півфіналах були дві неймовірні битви, які і виявили дві кращі команди, а також визначили дві збірні, які зіграють в матчі за третє місце. У матчі бразильців і голландців Роналдо відкрив рахунок, і збірна Нідерландів змогла зрівняти його тільки за три хвилини до кінця зустрічі - автором гола став Клюйверт. У серії пенальті героєм дня став Таффарел, голкіпер бразильців, який відбив два з чотирьох ударом голландців, в той час як самі бразильці реалізували всі чотири. Перший тайм матчу французів і хорватів пройшов без голів, але ось другий почався дуже жваво - на 46 хвилині Шукер відкрив рахунок, а на 47 Тюрам зрівняв його. І той же Тюрам, який став героєм цього матчу, вивів Францію вперед, завдяки чому вона і виграла 2: 1, вийшовши в результаті до фіналу.

Матч за третє місце

Матч за третє місце був напруженим - Хорватія вийшла вперед вже на 13 хвилині завдяки голу Просинечки, але вже через вісім хвилин Зенден зрівняв рахунок. На 35 хвилині Шукер знову вивів хорватів уперед, і до кінця матчу рахунок залишився незмінним - 2: 1, збірна Хорватії отримала бронзові медалі.

фінал

феликс боллар

Ну а фінал між фаворитами і господарями виявився несподівано одностороннім. Уже в першому таймі Зінедін Зідан оформив дубль у ворота Таффарела, а на третій доданій хвилині Еммануель Петі поховав бразильців - 3: 0, і французи виграють домашній чемпіонат світу.

кращий бомбардир

Давор Шукер зі збірної Хорватії став кращим бомбардиром турніру, забивши шість голів у семи матчах. Але варто також відзначити Крістіана Вієрі і Габріеля Батістуту, які відстали від Шукер тільки на один м`яч, але при цьому провели на два матчі менше.