Чемпіонат світу з футболу 1958: як це було

Чемпіонат світу з футболу 1958 року є шостим в історії. Проходив в Швеції, яка приймала гостей вперше. Кількість збірних, що беруть участь в розіграші, - шістнадцять.

вибір господаря

За місце проведення чемпіонату світу боролася не тільки Швеція, а й Аргентина, Чилі і Мексика. Взагалі за регламентом це змагання мало відбутися в іншій країні. За правилом ФІФА, частини світу, в яких проводиться чемпіонат світу, повинні чергуватися. Вибір припав на Швецію лише з політичних міркувань, так як країна під час Другої світової війни дотримувалася нейтралітету. Президентом ФІФА, яким було надано право відкрити чемпіонат світу з футболу 1958 виступав англієць Артур Дрюри.

Чемпіонат світу з футболу 1958

відбір

На участь в турнірі заявку подали п`ятдесят і три країни. Відбір проводився за оновленою схемою. Одинадцять путівок поділялися між командами Європи. Швеція (як господарі) і ФРН (як діючі чемпіони світу) отримали місця у фінальній частині автоматично. Решта дев`ять запрошень були розіграні серед двадцяти семи країн, які були розбиті по групах.

Чемпіонат світу з футболу 1958 став для СРСР першим серйозним міжнародним змаганням. Радянським футболістам довелося у відбіркових матчах зустрітися з досить грізними суперниками - збірною Польщі та Фінляндії. У групі велася запекла боротьба, але команда СРСР змогла пробитися в фінальну стадію.

Сюрпризів у ході відбору було небагато. Подивом для багатьох став лише програш грізних збірних Італії та Уругваю.

З Південної Америки на Чемпіонат світу з футболу 1958 було відібрано три збірні: Бразилії, Парагваю та Аргентини. З Центральної - Мексика.

Варто сказати кілька слів про гравців збірної СРСР. До складу команди входив один з найбільш знаменитих футболістів того часу - Едуард Стрельцов. Кар`єра гравця розвивалася блискуче і дуже жваво. Футболіст повинен був відправитися на чемпіонат світу, але незадовго до цього на нього було заведено справу про зґвалтування. Справа була дуже заплутане і з багатьма не стикування. Проте Стрільців був відправлений до в`язниці на дванадцять років і пропустив кращі роки своєї кар`єри.

фінал чемпіонату світу з футболу 1985

груповий етап

8 червня - дата, коли почався чемпіонат світу з футболу 1958. Склади деяких збірних мали футболістів, які згодом стали відкриттями всього світового футболу. Всі шістнадцять команд були поділені на чотири групи.

перша група

За можливість зіграти в чвертьфіналі в цій групі зіткнулися збірні Аргентини, Чехословаччини, ФРН і Північної Ірландії. Найбільш переконливими виявилися гравці ФРН, набравши чотири очки, отримали можливість вийти в фінал чемпіонату світу з футболу 1958. Друге місце було важко видобуто в додатковому матчі між командами Північної Ірландії та Чехословаччини. Перші виявилися більш наполегливими і перемогли з мінімальним відривом.

друга група

До другої групи потрапили збірні Парагваю, Франції, Шотландії та Югославії. Найсильніші виявилися команди Франції та Югославії, які набрали по чотири очки і продовжили участь в турнірі.

третя група

До цієї групи увійшли господиня чемпіонату - Швеція, а також Уельс, Угорщина і Мексика. Чемпіонат світу з футболу 1958 продовжили підкорювати Швеція і валлійська команда, яка змогла в додатковому матчі осилити угорців.

четверта група

СРСР мав дуже міцний набір гравців. Незважаючи на відсутність Стрельцова, в збірній було чимало досвідчених футболістів. Група у радянської команди була дуже сильна і непроста. Англія, Бразилія і Австрія - ось суперники СРСР. Разом з англійцями вітчизняна команда набрала однакову кількість очок і проводила по регламенту додатковий матч. Завдяки єдиному голу, СРСР вдалося пройти в наступну стадію турніру з другого місця. Перше зайняла збірна Бразилії.

Чемпіонат світу з футболу 1958 року

чвертьфінал

• У чвертьфіналі збірній СРСР мав зустрітися зі Швецією. Перший тайм пройшов без єдиного забитого м`яча, а от у другому шведи змогли взяти верх і забити два голи. Радянська команда вирушила додому, а незабаром у відставку через таких результатів був відправлений тренер.
  • Збірна Бразилії змогла скромно обіграти Уельс. Забити вдалося футболістові, якому тоді було лише сімнадцять років. Згодом за свою кар`єру він зумів набити більше однієї тисячі м`ячів і піднімав над своєю головою не один трофей. Ім`я його Пеле.

футбол 1985 рік фінал чемпіонату світу

• Франції в суперники дісталася Північна Ірландія. Ірландці протиставити нічого не змогли, і були розгромлені.
  • Останньою парою є ФРН-Югославія. Лише з мінімальним рахунком вдалося німцям пройти в півфінал.

півфінал

В останньому кроці від фіналу зустрілися господарі і діючі на той момент чемпіони світу, обидві команди показували відмінний футбол. 1958 рік - фінал чемпіонату світу, який повинен був відбутися 29 червня, багато хто бачив за участю ФРН. Німці повели в першому таймі, але утримувати гру весь матч не змогли і, пропустивши три голи, розігрували третє місце.

У паралельному матчі зустрічалися збірні Бразилії та Франції. Початок гри був покладений обміном швидкими м`ячами. Незабаром бразилець Діді зміг вивести свою збірну вперед. У другому таймі трапився бенефіс Пеле, який менше ніж за тридцять хвилин зміг зробити хет-трик і вивів свою команду у фінал.

Третє місце

Матч за третє місце проходив між Францією і ФРН. Гра є найрезультативнішою на чемпіонаті. Загалом, команди забили дев`ять м`ячів, а переможцем стала Франція з рахунком 6: 3.

фінал

Чемпіонат світу з футболу 1958 склади

Фінальний матч відбувся між господарями чемпіонату і Бразилією. Першими в матчі захопили ініціативу саме шведи, забивши вже на четвертій хвилині. Радість команди була дуже скоро затьмарена. Бразильцям вдалося зрівняти рахунок, а дублі Пеле і Вава поставили крапку. Гравці бразильської збірної вперше перемогли на чемпіонаті світу, а шведи вдруге програли в фіналі.