Джон хіггінс: біографія, факти з життя, фото

Одним з найяскравіших і знаменитих представників снукера є Джон Хіггінс. Біографія гравця почалася в маленькому містечку Уїшо, де він з`явився на світ 18 травня 1975 року. Шотландець отримав міжнародну ліцензію і став професійним гравцем в 1992 році.

Разом з іншим, не менш іменитим британцем Ронні О`Салліваном, він увійшов у світову еліту різновиди більярдної гри - снукера. Перший тріумф трапився в 1994 році, коли у фіналі їм був обіграний Дейв Харольд. З цього моменту його кар`єра почала стрімко розвиватися.

Кар`єра шотландського «чарівника»

Перші два сезони у своїй кар`єрі Джон провів досить скромно. Він заявив про себе в турнірі Grand Pri, де сенсаційно посів перше місце. На цьому знаменитий гравець не зупинився і вже в наступному сезоні завоював два титули British Open і International Open. Ці досягнення дозволили шотландцеві зайняти 11 сходинку в рейтингу світових снукерістов.

джон Хіггінс

У сезоні 1995-1996 Джон Хіггінс продовжував демонструвати видатну гру. Його трофейна колекція поповнилася ще кількома титулами: German Open, International Open. Він став чверть фіналістом світового турніру і впевнено розташувався на другій сходинці рейтингу.

Сезон 1997/98 став найуспішнішим в кар`єрі шотландця. Хіггінс став фіналістом 8 рейтингових турнірів. Тепер залишався тільки світовий чемпіонат, де він не славився великими успіхами. Вдалий збіг обставин могло привести гравця до заповітної мрії. Для цього Стівен Хендрі повинен був програти в першому раунді змагання, а Джон, отримати заповітний трофей. У підсумку він впорався з цим завданням і зайняв першу сходинку в рейтингу.

Високий злет і швидке падіння

У сезоні 1998/99 Джон Хіггінс не зміг захистити чемпіонський титул. Однак гравець залишився на першій сходинці, завдяки виграшу в декількох великих змаганнях: The Masters, China International, UK Snooker Championship.

Наступний сезон був не менше успішним в кар`єрі майстра. В одному з турнірів він набрав найбільшу кількість очок за гру. Вперше максимальний брейк у 147 пунктів зафіксували на Кубку націй, а потім на змаганні Irish Masters. Хіггінс завоював ще кілька трофейних призів на змаганнях Welsh Open і Grand Prix.

У сезоні 2000/01 у Джона почався спад. Спочатку все складалося вдало, і він розгромив у фіналі Британського чемпіонату іменитого Марка Уільямса. Однак в в Гран-прі він припинив участь через весілля. У змаганні Кубка націй він поступився Ронні О`Саллівану і опустився на третю сходинку світового рейтингу.

Незважаючи на слабкий рівень гри в наступних двох сезонах, Джон Хіггінс зумів залишитися в першій п`ятірці кращих снукерістов.

Високий рівень майстерності - перший рядок в рейтингу

У 2005/06 роках шотландець знову знайшов прекрасну ігрову форму. На турнірі Grand Prix він здобув переконливу перемогу над свої одвічним конкурентом Ронні О`Салліваном. При цьому, Джон встановив кілька рекордів: 4 сотенних серії і 494 набраних очка.

гравець в снукер Джон Хіггінс

Британський чемпіонат виявився менш вдалим для Хіггінса. Він поступився в 1/8 фіналу своєму опонентові Кену Доерті, але здобув перемогу на турнірі «Уемблі». На змаганні Malta Cup гравець досягає фіналу, але зазнає поразки.

На турнірі Welsh Open досвідчений майстер програє на стадії 1/8 фіналу. Змагання China Open закінчується для шотландця фінальним поразкою від Марка Уільямса. Він був одним з фаворитів на світовій першості в 2006 році. Однак на загальне здивування багатьох фахівців, поступився на першому колі змагання Марку Селбі. Незважаючи на цей факт, гравець в снукер Джон Хіггінс, зумів повернути перший рядок рейтингу.

Нестабільна гра, розчарування уболівальників

Шанувальники шотландського «чарівника» очікували від нього настільки ж успішних виступів, що і у попередньому сезоні. Однак Джон не радував їх, а тільки розчаровував. Він взяв участь в змаганні Northern Ireland Trophy, де поступився на стадії 1/8 фіналу китайському гравцеві. Після цього, не зміг захистити чемпіонський титул в змаганні «Гран-прі».

На Британському чемпіонаті Хіггінс продемонстрував вищий клас і дійшов до стадії півфіналу. Однак поступився майбутньому переможцю Пітеру Ебдону. Потім у досвідченого майстра почався спад. Він зазнав невдачі в першому колі змагань Welsh Open і Malta Cup. На турнірі China Open, шотландець потрапив в 1/4 фіналу, де програв своєму опоненту і близькому соратнику Гремму Дотті.

Джон Хіггінс фото

На престижному змаганні в Шеффілді, Джон Хіггінс не був фаворитом. Проте він зумів реабілітуватися перед уболівальниками і завоювати ще один трофей.

Світова слава - перший серйозний успіх

У 1998 році шотландець взяв участь у світовій першості. Він вперше в своїй кар`єрі дійшов до фіналу і вирвав перемогу у молодогоі перспективного Марка Селбі. Англієць пройшов кваліфікацію і показав високий клас гри. Однак його опонент продемонстрував справжню майстерність і волю до перемоги. В результаті «чарівник» святкував успіх.

Він став першим володарем чемпіонського титулу в 1998 році, коли йому виповнилося лише 23 роки, випередивши за цим показником двох блискучих гравців, Вільямса та О`Саліванна. Через 9 років, він завоював другий трофей світової першості.

член ордена Британської імперії джон Хигинс

У 2007 році, володар почесного звання "Член ордена Британської імперії" Джон Хіггінс в своєму інтерв`ю зізнався, що ця подія стала одним з найважливіших у його житті, після народження дитини.
Наступний сезон був не менше успішним для досвідченого гравця. Він став переможцем змагання «Гран-прі» та отримав свій третій чемпіонський титул. У рейтингу снукерістов він зайняв 4 місце, а через рік став його лідером.

Звинувачення в підкупі

У квітні 2010 року шотландський гравець разом зі своїм менеджером присутні на діловій зустрічі. Один впливовий бізнесмен запропонував Хиггинсу і Муні провести ряд змагань зі снукеру на договірній основі.

На той час, 3-х кратний володар світового титулу вирішив погодитися на привабливу пропозицію і проведення договірної гри. В результаті, Джон повинен був поступитися в декількох фреймах. Загальна сума хабара становила близько 400 000 доларів.

Після проведення внутрішнього розслідування Хіггінс був відсторонений від участі в змаганнях зі снукеру. Проте досвідчений шотландець вирішив спростувати звинувачення, заявивши, що за всю професійну кар`єру, ні разу навмисне не промахнувся.

Згідно з постановою незалежного трибуналу, гравцеві був призначений грошовий штраф і піврічна дискваліфікація, а його менеджеру довічне відсторонення від снукера.

Повернення в гру

Повернувшись після відсторонення, Джон переміг в кількох турнірах. Два з них є найпрестижнішими: чемпіонат Великобританії і світову першість. Шотландець продовжував демонструвати високий рівень гри в снукер. Джон Хіггінс, біографія якого є прямим доказом його таланту, "примудрився" перемогти ще й вETPC-5. ETPC-6 пройшло для нього не так успішно. Він дійшов до фіналу, але поступився майбутньому чемпіону Майклу Холт.

Британський чемпіонат Джон провів на високому рівні і зустрівся у фіналі з Марком Вільямсом. По ходу зустрічі гравець поступався з рахунком 2: 7 і 5: 9. Однак у важкому поєдинку, Хіггінс зумів здобути перемогу. Цей титул став третім у його кар`єрі.

Джон Хіггінс біографія

На лютневому турнірі Welsh Open він дійшов до фіналу і отримав черговий трофей, обігравши Стівена Магуайра із загальним рахунком 9: 6. В наступному місяці шотландець переміг ще й на змаганні Hainan Classic.

Життя поза снукера

Навіть чотириразовий чемпіон світу Джон Хіггінс має право на особисте життя. У 2000 році він уклав офіційний шлюб зі своєю коханою дівчиною Деніз. За ці роки у них народилося троє дітей: дівчинка Клаудія, хлопчики Олівер і Пірс. Крім того, він завжди намагається відвідувати футбольні матчі улюбленої команди «Селтік».

чотириразовий чемпіон світу Джон Хіггінс

У 2006 році, після поразки у фіналі Кубка Мальти Джона висадили з літака через сильного алкогольного сп`яніння. Проте, готуючись до чергового турніру і світової слави в Крусибль, гравець зумів відмовитися від вживання спиртних напоїв.

У 2011 році у Хіггінса трапилася велика трагедія. Його батько помер від раку. Він практично завжди супроводжував сина на всіх світових турнірах.

Перший рядок у рейтингу, перемога на Британському першості

На щорічному Британському турнірі шотландець зустрівся фіналі з Марком Вільямсом. Джон Хіггінс (фото див.нижче) був налаштований на перемогу.

У вирішальному поєдинку валлієць продемонстрував низький рівень гри. У півфіналі він проявив характер і волю до перемоги. Однак фінал склався вкрай невдало, для нього. Загальний рахунок був 9: 5, коли шотландець переломив хід зустрічі і завоював 22 трофей за всю свою кар`єру професійного гравця. Він увійшов до когорти великих снукерістов, котрі здобували перемоги більше двох разів в UK Championship.

Джон Хіггінс продовжує радувати своїх уболівальників талановитою грою. Незважаючи на невеликий спад, він продовжує демонструвати високий рівень майстерності. На даний момент він розташувався на 6 сходинці світового рейтингу. Шотландський «чарівник" з Уїшо назавжди увійшов в історію популярної гри.