Олімпіада 1994 року: ігри, коли хокейна збірна росії не зайняла жодного місця

Олімпіада в Ліллехаммері 1994 була XVII за рахунком. У ній брали участь близько 1737 спортсменів, які приїхали з 67 країн. Був розіграний 61 комплект медалей в 12 видах спорту. Слід відзначити той факт, що Олімпіада-+1994 організована була через два роки після проходження минулого естафети. Це було зроблено з тією метою, щоб розвести зимові та літні Олімпіади за часом.

Олімпіада +1994

Дебют команд колишнього СРСР

У перший раз спортсмени з СРСР, що розпався виступили як окремі команди. Можна сказати, це був їх дебют. Але варто зазначити, при цьому чудові результати були показані російської збірної. Їй вдалося завоювати величезну кількість золотих нагород - 11 штук. В результаті Росія отримала перше місце по загальнокомандному заліку. За загальною кількістю отриманих медалей збірна поступилася лише господарям Олімпіади, норвежцям, - відрив склав 3 нагороди, 26 до 23.

Практично все золото забрали росіяни і в фігурному катанні. В одиночному чоловічому катанні - Олексій Урманов, Євген Платов і Оксана Грищук - в змаганнях між танцювальними парами. Варто також відзначити увагою ще двох тріумфаторів ігор, і це Катерина Гордєєва з Сергієм Гринькові. У жінок перемогу здобула представниця радянської школи, навчалися фігурного катання, - і це Оксана Баюл, українка.

Хокей на олімпіаді 1994

Біатлон і лижний спорт

Олімпіада-1994 запам`яталася чудовим виступом біатлоністів. Російська збірна блищала майстерністю, а особливо Сергій Чепик, якому вдалося виграти спринт. Естафету здолала і жіноча збірна, а чоловіки отримали срібло, поступившись першим місцем німцям. Олімпіада-1994 подарувала золото і Сергію Тарасову за успішно пройдену гонку на 20 кілометрів.

Варто зазначити, що чудово показала себе і лижна жіноча команда. В результаті цієї Олімпіади триразовою чемпіонкою ігор стала Любов Єгорова - їй вдалося виграти гонку на п`ять кілометрів класичним ходом, а також 15-кілометрову по системі Гундерсена. Серед чоловіків в даному виді спорту відмінно показав себе Бйорн Делі з Норвегії, який отримав срібло і два золота. Олімпіада-1994 запам`яталася спортсменам з Узбекистану, оскільки перший раз вони взяли золоту медаль.

Кількість медалей і нагород

Який же стала в результаті для учасників Олімпіада-1994? Медальний залік очолює Росія (за кількістю золотих нагород). А взагалі, перше місце займає Норвегія. На третьому місці з різницею в дві медалі знаходиться Німеччина. Далі йдуть Італія, США, Південна Корея і т. Д. На останньому місці знаходиться Австралія - вона отримала всього лише дві бронзові медалі.

Слід зазначити увагою Фінляндію - з рейтингового списку, а точніше, його нижньої частини, вона виглядають найбільш гідно, оскільки спортсменам вдалося завоювати п`ять бронзових нагород, а також одну срібну. Вище них варто лише Білорусія, і то тому, що вони завоювали два срібла.

Олімпіада +1994 медальний залік

Хокей на Олімпіаді-одна тисяча дев`ятсот дев`яносто чотири

Варто зазначити, що у збірних таких країн, як Чехія, Росія та Словаччина, на Олімпійських іграх в тому році був дебют. Російські хокеїсти в цій категорії, на жаль, залишилися без медалей. У півфіналі спортсменам не вдалося обійти шведів. У грі за третє місце росіяни поступилися фінам, програвши збірній з розгромним рахунком - 4: 0.

Слід зазначити, що хокейний матч того року запам`ятали надовго. Адже вперше за всю історію проведених раніше Олімпіад фінальний матч Канади зі Швецією завершився серією булітів. Справа в тому, що за хвилину з лишком до закінчення гри спортсменам зі Швеції вдалося зрівняти рахунок. Тому призначили серію булітів. У них шведи показали своє неперевершене майстерність. Таким чином, вперше практично за 75-річне участь в Іграх збірна Швеції виграла золото. А збірна Росії також в перший раз за всю історію радянського хокею залишилася без медалей.