Володарі кубка стенлі з росії

Хокей є одним з найпопулярніших шоу та розваг, незважаючи на те, що він є виключно зимовим видом спорту. Найвідоміша і знаменита нхл володарі Кубка Стенліхокейна ліга знаходиться за океаном. Національна Хокейна Ліга (НХЛ), всередині якої грають тридцять команд, що складаються виключно з висококласних хокеїстів, зібраних по всьому світу, є невід`ємною частиною справжнього американського спортивного щорічного свята. володарі кубка Стенлі, найпрестижнішого трофея, є відомими гравцями-зірками з семизначними зарплатами і контрактами на мільйони доларів. Кубок Стенлі отримує команда, що зуміла не тільки зайняти з 1 по 8 місце в своїй конференції в регулярному чемпіонаті, але і пройшла чотири стадії «матчів на виліт».

На відміну від наших футболістів, що показують часом «приголомшливу» гру, російські хокеїсти дуже цінуються на Заході. Наприклад, Олександр Овечкін, перший номер драфту 2004 року, один з лідерів російської збірної з хокею, став в минулому сезоні кращим бомбардиром чемпіонату.

Російські володарі Кубка Стенлі - це не тільки гравці, які борються до останньої краплі крові на льоду, а й тренери. За останні 15 років три росіянина змогли привести свої клуби до головного заокеанського хокейному трофею. На початку цього володарі Кубка Стенлістоліття В`ячеслав Фетисов і Володимир Буре, будучи тренерами «Нью-Джерсі Девілз», змогли не тільки створити збалансовану команду, яка здобула 45 перемог в «регулярке», а й виграти серію «плей-офф» у «Даллас Старз» з рахунком 4-2. Через три роки володарі Кубка Стенлі з Нью-Джерсі знову виграють плей-офф під керівництвом Володимира Буре. На цей раз в фіналі були повалені «Могутні качки» з Анахайма з рахунком 4-3.

Останній раз російські гравці змогли виграти фінал плей-офф в позаминулому сезоні. У 2012 році спекотну Каліфорнії після поразки їх баскетбольних улюбленців «Лос-Анджелес Лейкерс» обрадували місцеві хокеїсти з клубу «Кінгз». Вийшовши з восьмого місця в регулярному чемпіонаті, майбутні володарі кубка Стенлі показали неймовірну захист, особливо варто відзначити воротаря «королів» Куіка. До складу «Лос-Анджелес Кінгз» входили два російські хокеїсти: Андрій Локтіонов і В`ячеслав Войнов. У складі інших фіналістів - «Нью-Джерсі Девілз» - своє перше російські володарі Кубка Стенліі останнє чемпіонство міг взяти Ілля Ковальчук. На даний момент гравець пішов з НХЛ. Володарі кубка Стенлі з Росії - 38 гравців. Тричі вигравав фінал Сергій Федоров, який є рекордсменом серед наших хокеїстів. В`ячеслав Фетисов став переможцем Національної Хокейної Ліги не тільки як тренер. Два роки поспіль, починаючи з 1997 року, легенда російського спорту в складі «Детройт Ред Вінгс» здобував перемоги в одній з найпрестижніших спортивних серій світу.

Що ж стосується майбутніх російських чемпіонів, то активно обговорюється фігура Олександра Овечкіна, гравця «Вашингтон Кепіталс», який чудово грає вже не один сезон в регулярному чемпіонаті. Сподіваємося, що незабаром рейтинг «володарі кубка Стенлі» поповниться ще дюжиною російських спортсменів, а в нашу нинішню збірну прийдуть нові таланти.