Правила настільного тенісу

Питання про те, як грати в настільний теніс, постає перед кожним, хто вперше підходить до ігрового столу. Особливих складнощів тут немає: потрібні тільки стіл, сітка, дві ракетки і м`ячик. З огляду на крихкість м`ячів для настільного тенісу, бажано мати кілька запасних. Гра проходить на прямокутному столі, висота якого від підлоги складає 76 сантиметрів.

Стіл має ігрову поверхню, обов`язково виконану в темному кольорі, з білою бічною лінією і включає верхні кромки столу. Матеріал ігрового поля може бути різним, важливо тільки, щоб при падінні м`ячика з висоти 30 см відскік був не менше 23 см. Ігровий стіл розділений на дві половини сіткою, яка підвішується на шнурі з вертикальними стійками, висотою 15,25 см.

Грати в настільний теніс необхідно спеціальними м`ячиками. Тенісний м`яч важить 2,7 г і має діаметр 40 мм. Виготовляється він з целулоїду або схожою за характеристиками пластмаси, а його колір найчастіше буває білим, але можна використовувати і помаранчевий або матовий колір м`яча.

Найважливіше значення для гри має ракетка. Вона в настільному тенісі не тільки плоска, але і жорстка. Її розмір, маса і форма не регламентуються. При виготовленні ракетки використовується натуральне дерево, пупирчатая гума.

Правила настільного тенісу чітко вимагають, щоб ракетка мала дві сторони різного кольору: чорного і яскраво-червоного.

Суперники стають за тенісний стіл навпроти один одного. При подачі м`яч вільно розташовується на відкритій долоні руки, яка повинна бути нерухомою. Після підкидання м`яча подає прибирає вільну руку.

При підкиданні гравець не має права надавати м`ячу обертання. Після удару подає потрібно, щоб м`яч обов`язково спершу торкнувся його половини столу, а потім вдарився об поверхню на половині приймаючої.
Повертати м`яч потрібно так, щоб він пролетів над сіткою або навколо неї. До цього можливо торкання сітки м`ячем, свідчать правила настільного тенісу.

Якщо м`яч торкнувся сітки на подачі, то розіграш переграється. Також він переграється, якщо приймає не був готовий до подачі і не намагалися відбити м`яча, або якщо м`яч зупиняється на стороні приймає без поступального руху до нього.

Правила настільного тенісу свідчать, що гравець отримує очко, якщо його суперник неправильно виконав подачу або повернення. Також очко присуджується, якщо опонент заважає м`ячу або навмисне б`є по м`ячу двічі підряд. Також не можна зрушувати ігрову поверхню, коли м`яч в ігре- заборонено торкатися ігрової поверхні будь-якою рукою до того, як досконалий удар по м`ячу.

Виграв партію визнається тенісист, який першим набирає 11 очок. Якщо ж у суперників по 10 очок, то партію виграє той, хто досяг різниці в два очка.

Матч проводиться на більшість з непарної кількості партій: їх за регламентом турніру може бути три, п`ять, сім.

Правила настільного тенісу зобов`язують приймає через кожні два очка ставати подає. Так відбувається до кінця партії. Тільки за рахунку 10:10, або при введенні правила активації, що подають змінюються після розіграшу кожного очка.

Подає першим в одній партії повинен почати наступну партію в якості приймаючого. Після кожної партії тенісисти змінюються сторонами, а у вирішальній партії змінюються, коли один з них набирає 5 очок.

Якщо за 10 хвилин партія не закінчується, і ще не розіграно 18 очок, то починає діяти правило прискорення гри.

Тенісисти подають по черзі, розігруючи кожне очко. Коли приймає зробить 13 правильних повернень, він виграє очко.

Настільний теніс, правила гри в який описані вище, вважається активної і дуже захоплюючою грою, яка підкорила серця багатьох любителів рухливих видів спорту.